Mobil Sosyal Sorumluluk Yaşam

Yürüyerek Hayvanlara Yardım Etmemizi Sağlayan Uygulama: ResQwalk

Köpekler hakkında daha fazla bilgi edinmek için araştırma yaparken bir web adresi karşıma çıktı. Patiliyo.com isimli web adresinde çok güzel bir uygulamayla tanıştım. Uygulama hayvanlara yardım etmemizi sağlıyor. Hayvanlara yardım etmemiz için ise sadece yürümemiz isteniyor.

Eminim ki bu yazıyı okuyan herkes hayvanlara elinden geldiği kadar yardım etmeye çalışmıştır. Zamanımızın ve paramızın çoğunu hayvanlara yardım etmek için harcamışızdır. Onlar bu zalim dünyada rahat yaşabilsinler diye neler yapmışızdır. Her zaman daha fazlasını yapmak istemişizdir.

Size bugün tanıtacağım uygulama sayesinde sadece yürüyerek hayvanlara yardım edebiliyoruz. ResQwalk isimli uygulama Android ve iOS işletim sistemli bütün mobil cihazlara kolaylıkla yüklenebiliyor.

ResQwalk nasıl kullanılır?

Yürüyerek Hayvanlara Yardım Etmemizi Sağlayan Uygulama: ResQwalk

Sadece yürüyün!

ResQwalk‘u telefonumuza yükledikten sonra bizden üyelik açmamızı istiyor.. Uygulamaya üyelik açtıktan sonra kişisel profilimiz hazırlanıyor ve yürüyüş için hazır hale geliyoruz.  Uygulamada “Start ResQwalk” isimli bir buton bulunuyor. Bu butona dokunur dokunmaz ResQwalk bizim konumuzu gösteriyor ve bizden mesafe katletmemizi istiyor. Yürüyüşü bitirdikten sonra uygulamadaki “Finish” butonuna basarak ödülümüzü alıyoruz ve bu ödül ile belirli barınaklara bağış yapabiliyoruz.

Barınaklara gönderdiğimiz bağışlar uygulama aracılığı sponsorlar tarafından karşılanıyor.

Bağışlar sponsorlar tarafından karşılanıyor!

Bağışlar sponsorlar tarafından karşılanıyor!

Günlük 48 km yürüyüş sınırı koyan uygulamada ne kadar yürürken o kadar fazla bağış yapabiliyoruz. Seçtiğimiz barınaklara giden bağışlar ise sponsorlar tarafından her yıl toplanarak seçtiğimiz barınaklara gidiyor.

Ne kadar fazla insan bu uygulamayı kullanıp yürürse o kadar fazla bağış gidiyor. Dolayısıyla uygulamayı çevremizdeki insanlara tavsiye edebiliriz. Bu sayede hayvanlara daha fazla yardım etme şansımız olur.

Uygulamanın bazı kuralları var!

20 km/s hızı geçmek yasak!

20 km/s hızı geçmek yasak!

Uygulama konum hesabı yaptığı için kapalı alanlardaki yürüyüşlerimizi saymıyor. Dolayısıyla yardım etmek için dışarı çıkmamız gerekiyor.

ResQwalk’ın bir diğer kuralı ise hız. Uygulamayı açıp arabayla gezerek hayvanlara yardım edemiyoruz. ResQwalk saatte 20 km hız sınırı koyuyor. Yani sadece yürümemiz isteniyor.

Şu anlık Türkiye’deki barınaklara destek verilmiyor!

Şu anlık Türkiye yok!

Şu anlık Türkiye yok!

ResQwalk ile şu anlık sadece yurtdışındaki barınaklara yardım edebiliyoruz. Ancak, ilerdeki zamanlarda Türkiye’deki barınaklara da destek gelebilir. Sadece bir şekilde sesimizi duyurmamız gerekiyor. Bir şekilde aracılarla sesimizi duyurabileceğimizi düşünüyorum.
Kullanımı tamamıyla kolay bu uygulamayı aşağıdan indirebilirsiniz.

ResQwalk’ı Android cihazlarınıza buradan indirebilirsiniz.

ResQwalk’ı iOS cihazlarınıza buradan indirebilirsiniz. 

Uygulamayı arkadaşlarımızla paylaşarak daha fazla hayvana yardım edilmesini sağlayabiliriz. Onlara daha fazla yardım edelim!

Bir Yorum Bırak