İnternet Mobil

WhatsApp’a da Snapchat Özelliği Geldi

Snapchat isimli uygulamanın özelliğini direkt alarak Instragram’a taşıyan Mark abi, şimdi de aynı özelliği Whatsapp‘a getirdi.

Snapchat isimli uygulamayı kullanmasınız bile duymuşsunuzdur. “Bi’ snap atayım” cümlesi yabancı gelmiyordur. Bildiğiniz üzere Snapchat’te yüklediğimiz görseller 24 saat boyunca görüntüleniyor. 24 saatin sonunda ise görsel yok oluyor.

Instagram‘ı ve Whatsapp‘ı satın alan Mark abi, Snapchat‘in popüler özelliğini direkt alarak Instagram’a getirmişti ve bu özelliğin adına “Hikayeler” demişti. Direkt Snapchat araklaması olduğunu söylüyorum, çünkü her şeyiyle aynı. Daha sonrasında da canlı yayın gibi özellikler getirdiler. Canlı yayın özelliğiyle de aklımıza Periscope gelmiyor değil açıkcası.

Her neyse, dün yapılan güncellemeyle bu özellik Whatsapp’a da geldi. İlk gördüğümde bir hayli şaşırdım, Whatsapp’da yaptığımız durum güncellemesi sandım, ama öyle değilmiş. Yine direkt olarak araklayarak Whatsapp’a eklemişler. Artık Whatsapp’da da yüklediğiniz durum görselleri 24 saat boyunca görüntülenebilecek, sonrasında da yok olacak.

Tamam, hadi Instagram neyse de Whatsapp neden? Instagram için doğal gelebiliyor, ama Whatsapp için garip olmamış mı? “Necatiii, bak Aysel ne fotoğraf atmış, kız seni Allah almasın” gibi şeyler duymaya hazır olun.

Yakında başka hangi platformlara gelir diye düşünmeden edemiyorum. Bu konuyla ilgili düşüncelerinizi yorumlamayı unutmayın.

Bir Yorum Bırak