Eleştiri Spor

Ücretli Futbol Yayını Anlamsızlığı

Ücretli Futbol Yayını Anlamsızlığı

Bizi temsil eden takımlarımızın maçlarını neden ücretsiz izleyemiyoruz? İzlemek için tonlarca para vermek zorunda mıyız? Bu yazımda bu firmalara karşı eleştirilerimi dile getirdim.

Çok fanatik bir insan olmasam da; ülkemizi temsil eden futbol takımlarımızın maçlarını izlemek hep isterim. Bunu istemek, bizlerin tabii ki en doğal hakkı. Ama gel gelelim ki; para delisi firmalar bizleri bu haktan mağdur ediyorlar.

Bazen arkadaş ortamında “acaba bu yıl Şampiyonlar Ligi‘ni, Avrupa Ligi‘ni ve Süper Lig‘i kimler alacak, rahat rahat izleyebilecek miyiz” diye tartışıyoruz. Evet, ciddiyim. Bunu konuşuyoruz. Bakın, bu konu bile tartışılacak hale gelmiş. Heyecanlı bir şekilde beklemiyoruz, bıkmış bir şekilde bekliyoruz. Çünkü elinde sonunda ne olacağını tahmin edebiliyoruz.

Yıllar önce başımızda sadece Digiturk belası vardı. Bu yetmiyormuş gibi sonrasında D-Smart belası geldi. Son olarak da insanları kazıklamayı kendine görev edinmiş Turk Telekom firması Tivibu‘yu da araya soktu. Birinden çektiğimiz yetmiyor, üzerine üç tanesinden birden çekiyoruz.

Lig Tv belasını artık önemsemiyorum. Çünkü Süper Lig maçlarını izlemesem de olur. Ama bari Şampiyonlar Ligi‘nde ve Avrupa Ligi‘nde sadece kendi takımlarımızın maçlarını ücretsiz izleyelim. Diğer takımların maçlarını yine paralı yapsınlar. Madem para kazanmak istiyorlar.

Zaten bu paketlerin ücretleri o kadar yüksek ki, o pakete parayı vermektense, giderim bilet alırım. Hem takımımıza destek veririm, hem de o heyecanını orada gerçekten yaşarım. Para hırsı bürümüş firmalara tonla para kazandırmam.

Bu durumdan nasıl kurtulabilecek miyiz acaba? Biri çıkıp bu ligleri satın alsa ve ücretsiz olarak yayınlasa ne güzel olur ve bu sayede tüm maçları ücretsiz izleyebiliriz. Bu konuda bir şeyler yapıldığını duymuştum. Umarım başarılı olur.

Bir Yorum Bırak