Oyun

The Division 2 İncelemesi

The Division 2‘yi oyun çıkış yapmadan 3 gün önce ön sipariş ettim. Oyunu yaklaşık olarak 10 gün boyunca aralıksız olarak oynadım. The Division’ından çok hızlı sıkılmıştım, ama The Division 2, beni tam anlamıyla oyuna doyurdu.

The Division 2, ilk oyuna nazaran bu sefer Washington DC‘de geçiyor. The Division 2, ilk oyundan 6-7 ay sonrasını konu alıyor.

The Division’ı daha önce oynamıştım. Oyunu en fazla 10 saat kadar oynayabilmiştim ve bazen gerçekten oynarken bunalıyordum. Gereksiz tekrarlanan görevler derken oyun bana bir hayli sıkıcı gelmişti. The Division 2’de görevler asla tekrarlanmıyor. Bir görevi oynarken, daha önceden geçtiğiniz bir görevi tekrarlıyormuş gibi hissetmiyorsunuz. Her görevde karşınıza farklı düşmanlar çıkıyor.

The Division 2’nin mekan tasarımları ön plana çıkmış. Görevleri yaparken gözüme en çok mekanlar takıldı. Mekanlar dağınık ve bitik halde gözüküyor. O anın atmosferi mekanlara yansımış. Oyunun her mekanında kendimi o atmosferde hissettim. Her kapıyı açtığınızda karşınıza bambaşka bir mekan çıkıyor.

Gelelim oyunun silah ve ekipman çeşitliliğine. The Division 2’de silah ve ekipmanlar çeşitliliği bir hayli fazla. Ekipmanların ve silahların her birinin farklı yetenekleri bulunuyor. Oynayış tarzınıza göre bunları düzenleyebiliyorsunuz.

The Division 2’de görevler 30 levele kadar devam ediyor. 30 levelden sonra oyun bir nevi yeniden başlıyor. 30 levelden sonra kurtarmaya çalıştığımız Washington DC, daha beter bir savaş ortamına sürükleniyor. Oyunda bu aşamada ekipmanlarımızı daha güçlü bir hale getirmeye çalışıyoruz. Mümkün olduğunca en iyi ekipmanları toplamaya çalışıyoruz.

Oyunun açık dünyasında yapılabilecek birden çok aktivite bulunuyor. Kontrol noktalarını ele geçirme, infazları durdurmak ve terörist bölgelerini yok etmek gibi çeşitli açık dünya akvitileri bulunuyor. Bunun haricinde günlük ve haftalık olarak yenilenen ödül avcısı görevleri karşımıza çıkıyor. Oyunda bütün görevleri bitirseniz bile sizi meşgul edebilecek bir sürü aktivite bulunuyor.

The Division 2’nin can sıkan tek noktası oyundaki bazı bug’lar. Ancak bunlar düzeltilmeyecek şeyler değil.

The Division 2’yi 50 saatten fazla oynayan birisi olarak oyunun fiyatına değeceğini düşünüyorum. Eğer shooter/looter oyunlarını seviyor ve meşgul olacağınız bir oyun istiyorsanız; The Division 2 tam size göre.

Oyuna Verdiğim Puan:
 • 8/10
  Ses ve Müzikler - 8/10
 • 9/10
  Oynanış Mekanikleri - 9/10
 • 9/10
  Açık Dünya - 9/10
 • 8.4/10
  Hikaye - 8.4/10
8.6/10

Bir Yorum Bırak