Kültür Sanat

The Crow: Ölümsüz Aşk – Film Tavsiyesi

Geçtiğimizde günlerde keşfettiğim ama bir o kadar da beğendiğim bir filmden bahsetmek istiyorum. Önereceğim filmin adı; The Crow!

Önceden sık sık dinlediğim ve büyük hayranı olduğum Scorpions grubunun şarkılarını tekrar dinlemek istedim. Tabii ki bunun için Youtube’a girdim. “Send Me An Angel” ve “Still Loving You” şarkıların sonra sıra “Always Somewhere” isimli şarkıya geldi. “Always Somewhere” şarkısını açınca, arkaplanda bir filmden alınmış görüntüler gördüm. Çok dikkatimi çekti. Filmi yorumlarda aradım ve buldum. Eski bir film olduğunu zaten anlamıştım. Film hakkında biraz bilgi vermeden önce 1994 yapımı The Crow’un remake’i için Jason Momoa gibi isimlerle görüşüldüğünü de söylemek istiyorum.

The Crow 90’larda James O’Barr isimli birisi tarafından gotik bir çizgi roman olarak yayınlanmış ve oldukça popüler olmuş. 1994 yılında da Alex Proyas filmin yönetmenlik koltuğuna geçerek eseri sinemaya taşımak istemiş. Ortaya çok başarılı bir film çıkmış.

Eric Draven ve Shelly Webster isimli bir çift evlenme günlerinden 1 gece önce Top Dollar isimli bir grup tarafından çok acı bir şekilde katlediliyor. Çiftler öldükten 1 yıl sonra müzisyen Eric Draven‘ın mezarının başına bir karga beliriyor. Karga, Eric Draven’ın ruhunu ölüler diyarından geri getiriyor ve yapılan haksızlığın intikamını genç müzisyene sunuyor. Draven acının ve intikamın simgesi olarak haksızlıkları yok etmeye çalışıyor.

Filmin çekimleri bittikten sonra filmin başrolü olan Brandon Lee (Bruce Lee’nin oğlu) filmin çekimleri bitmeden hemen önce sette kazara vurulmuş ve hayata gözlerini yummuş. Bu da trajik an olarak filme kazınmış ve akıllardan asla çıkmamış.

The Crow bazı yerlerde Ölümsüz Aşk diye çevrilmiş. Normalde film serisinin adı Karga olarak geçiyor. Film serisi diyorum, çünkü The Crow’un toplam 4 filmi var. İlk 2 filmi izleyebilirsiniz, diğer filmlerini izlemenizi tavsiye etmiyorum. Hiçbir filmi ilk film kadar güzel olamamamış. Kesinlikle izleyin, izlettirin. Tam bir klasik!

The Crow: Ölümsüz Aşk tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Sizlere bahsettiğim “Always Somewhere” isimli efsane parça.

Bir Yorum Bırak