Oyun

Sunum Yapan Oyun Firmaları, Şunu Anlayın Artık!

Biz oyuncular sohbet-muhabbet duymak istemiyoruz! Biz oyun görüntüsü istiyoruz. En azından bir tanıtım videosu istiyoruz!

Electronic Entertainment Expo 2018 geçtiğimiz hafta tamamlandı.  EA Play tarafından açılan etkinlik Nintendo ile kapatıldı. Konferansa Electronic Arts, Microsoft, Bethesda, Devolver Digital, Square Enix, Sony ve Nintendo konuk oldu. Özellikle Sony ve Microsoft’un konferansları çok beğenildi. Ama diğer firmalar…

Microsoft’un yaptığı konferansta 40’tan fazla oyun gösterildi. Bir ara ne oluyor diye düşündüm. Sürekli bir oynanış videosu, o da olmasa tanıtım videosu gösterdiler. 1 dakika bile boş kalmadık. Adeta oyuna boğulduk. Sony çok fazla oyun tanıtmasa da bizleri heyecandan göklere uçurmayı başardı. O değil de The Last of Us Part 2‘ye ne olmuş öyle be! O video neydi öyle! Yemin ederim içim eridi. Konferanstan sonra 10 kere daha izledim. Her izlediğimde “vaay be” dedim.

Neyse konumuza dönelim. Neydi konumuz bu arada? Ha, oyun firmaları bizi anlamıyordu ve anlamadıkları konu sunum şekilleriydi. Bethesda ve EA Play’den bahsediyorum. Öncelikle etkinlik başlarken müzikli bir gösteri yapacaksanız; bunu uzatmayın. Bir ara PC başında uyumuşum, o kadar sıkıcı olmuştu. Sayın Ubisoft, bunu özellikle sana diyorum. Just Dance 2019 için yaptınız, onu anladım. Ama kaç dakika sürdü o dans gösterisi… Saatlerce konuştular da konuştular, konuştular da konuştular. Zar zar, yeter be dedim bir ara. Biz oyun görmek istiyoruz. Oyun be! Hele EA Play konferansında bir ara ne oluyoruza bağladım. Kendi kendime “Bunlar acaba konferansın bitmediğini unuttular mı acaba?” dedim. Öyle bir ortam vardı çünkü.

Gelelim Bethesda’ya.  Ah Bethesda, ah! Sadece oyun duyurdular. Doom Ethernal‘u duyurdular, oyunla alakalı 5 saniyelik bir video gördük. Videoda sadece oyunun logosu gözüktü. Oynanış videosunu geçtim, normal bir video bile göremedik. Starfield duyurdular,  yine video yok. The Elder Scrolls VI‘yı duyurdular, büyük salon ayağa kalktı. Ama yine hüsran, sadece logoyu gösterdiler. Yine hiçbir video göremedik. Biz oyun görmek istiyoruz. Yaptıklarınızı gösterin bize. Saatlerce muhabbet, sohbet. Öf ama!

Şunu anlayın artık! Biz sadece oyun görmek istiyoruz. Sizin saçma sapan muhabbetlerinizi dinlemek istemiyoruz. Komik olmayan şakalarınızı duymak istemiyoruz. Sadece yaptıklarınızı gösterin. Ulan Sony 1 dakika bile yapmadı bunu. Birazcık örnek alın şu adamları. Valla tebrik ederim. Ne etkinlikti be! Hala aklımdan çıkmıyor.

Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce haksız mıyım?

Bir Yorum Bırak