Yaşam

Sarılmanın Cezası Olur Mu?

Sizce sarılmanın cezası olur mu? Sarılmak kötü bir şey mi? Sevgi, aşk ve mutluluk cezalandırılılabilir mi?

Merhaba sevgili okurlarım. Bugün internette dolaşırken çok garip ve manasız bir videoya denk geldim. İzlediğim videonun başlığı “Sarılmanın cezası olur mu?”. Başlığı okuyunca böyle saçma bir şey olur mu diye düşündüm. Bunu düşünmek bile çok kötü bir şey, değil mi?

Sarılmanın nesi kötü olabilir anlamıyorum. Sevgi, mutluluk bu kadar mı çok batıyor. İsteyen istediği kişiyle sarılabilir, hatta öpüşebilir bile. Kimse buna karışamaz, karışalabilecek bir şey de değil zaten.

Röportaj yapılan insanlar “Beni rahatsız ediyor, hapis cezası verilmeli”, “Sarılmak saldırmaya teşfik ediyor” gibi saçma sapan cümleler sarf ediyor. Hatta bir adam “Erzurum’da böyle bir şey görülse döverler” diyor. Bir tane kadın da “Yorum yapmayayım, görüntü her şeyi anlatıyor. Arkadaşça sarılmaya benzemiyor, daha çok sevgili sarılması. Toplum içinde uygun değil bu durum.” diyor.

Bu saçma sapan sözlere anlam veremiyorum. İnsanların birbirine sarılması başka insanları nasıl rahatsız edebilir ki? Sarılmak insanları saldırmaya teşfik ediyormuş. Bence o gereksiz adamın içinde saldırmak var ve bunu kendisi bahane ediyor. Kimse kimseyi sarıldığı için dövemez! Eğer öyle bir şey oluyorsa; o en büyük şerefsizliktir. Şaşırmam, yaparlar. Çünkü insanları mutlu görmek onları deli ediyor. Bir insan ister sevgilisiyle, ister eşiyle, isterse herhangi bir insanla sarılabilir veya öpüşebilir. Kimse de bir bok diyemez!

Bu saçma sapan cümleleri kuran insanların derdini hepimiz çok iyi biliyoruz. Çünkü bu videodaki dar görüşlü insanlar mutlu olamadığı için mutlu insanları kıskanıyorlar ve taammül bile edemiyorlar. Başka insanların mutluluklarına katlanamıyorlar. Çünkü kendileri o dar ve kıt kafaları yüzünden mutlu değilder.

Videoyu her hatırladığımda sinir küpü oluyorum. Buyrun siz de sinirlenin. Aşağıdan videoya ulşabilirsiniz.

Bir Yorum Bırak