Günlük

Sağlıklı Yaşamaya Karar Verdim – Günlük #1

Sağlıklı Yaşam

1 haftadan uzun süredir bloguma bir şeyler yazamıyorum. Blogum 4. ayına girerken artık günlük yazma vaktimin geldiğini düşündüm. Bundan sonra günlük veya haftalık olarak “günlük” türünde yazılar yazacağım. Bu yazılarımda günlük hayatta yaşadığım ilginç olayları, öğrendiğim ilginç şeyleri ve hayatımdaki değişikleri sizlerle paylaşacağım.

Günlüğümün ilk bölümünde hayatımda ilgili önemli bir değişikliği sizlerle paylaşmak istiyorum.

Hepimiz sağlıklı bir yaşam ve fit bir vücudun hayallerini kuruyoruz. Tabii ki bu şekilde yaşamak zor değil. Ama bir o kadar sabır ve ödün vermek gerekiyor. Sağlıksız yiyeceklerin çok lezzetli olması bunu daha da zor bir hale getiriyor.

Uzunca düşündükten sonra ben de sağlıklı yaşamaya karar verdim, en azından bunu denemeye… Hem zaten kim uzun, sağlıklı yaşamayı ve güzel görünmeyi istemez ki?

İlk olarak hayatımdan çok yağlı yiyecekleri çıkarmaya karar verdim. Daha fazla sebze ve meyve ve günde en az 2 litre su tüketmeye başladım. Sabah kahvaltılarımda yumurtayı eksik etmemeye karar verdim. Daha çok haşlanmış yemekler tüketmeye karar kıldım.. Yemek öğünlerimi sabit saatlere ayarladım ve sürekli bu saatler içinde yemeye başladım.

Yiyecek anlamındaki sorunlarımı ortadan kalkırdıktan sonrada konu spora geldi. Her ne kadar yememe-içmeme önem versem de, spor da önemli bir yer teşkil ediyor. Okulumun yakınlarında çok güzel bir spor salonuna yazıldım. Her gün okuldan çıktıktan sonra spor salonuna gidiyorum.

Yaklaşık 5 gündür bu şekilde ilerliyorum. Bu düzene sadık kalmak için buraya yazmak ve sizinle paylaşmak istedim. Her haftasonu düzenli beslenme ve sporun durumunu ve sonuçlarını sizlere blogum üzerinden paylaşacağım. Bu sayede etkilerine beraber şahit olacağız.

 

Bir Yorum Bırak