Sosyal Sorumluluk Yaşam

Sadece 1 Lira ile Sokak Hayvanlarını Besleyebiliriz!

 

Sadece 1 Lira ile Sokak Hayvanlarını Besleyebiliriz!

Elimizden geldiğince sokak hayvanlarına yardım etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden sürekli olarak onlara yardım etmemizin yollarını araştırıp duruyorum. Daha fazla insanın sokak hayvanlarına yardım etmesi için bir şeyler yapmamızın gerektiğini düşünüyorum.

Gözlerimdeki sorundan dolayı 1 haftadır telefonumdan ve bilgisayarımdan uzak kaldım. Ama gözlük alır almaz hemen yazmaya geri döndüm.

Bu yazımda sokak hayvanlarına sadece 1 lira ile nasıl yardım edebileceğimizinden bahsetmek istiyorum. 

2 yıl önce bir alışveriş marketinde kediler için bir şeyler bakınıyordum. Bir sepetin içerisinde küçük-küçük paketler gördüm. Hemen gözüm ilişki ve yanına yaklaştım. Paketlerin üzerinde “Yardım Maması” yazıyordu. Fiyatları -eğer yanlış hatırlamıyorsam- kediler için 1 lira, köpekler için 1.5 lira idi.

Hemen birer tane kaptım ve birer mamayla kaç hayvan besleyebileceğimi denemek için dışarı çıktım. Kedi mamasıyla 2 kedi, köpek mamasıyla da tek bir köpeği besleyebildim. Hatta kedi mamasıyla 1 kediyi daha besleyebilirdim.

Dostluk Maması

Bazı alışveriş marketlerinde farklı yardım mamaları varmış. Bu mamalar “Dostluk Maması” olarak geçiyor ve bu mamaların fiyatları da 1 lira. Bu mamalardan da alabiliriz.

Sokak hayvanları için satılan mamalar var ve fiyatları çok makul. Ama ben 1-2 liradan fazla vermem diyen insanlar için bile mamalar var. Bu mamaları alarak birçok aç hayvanı besleyebiliriz. 1 lira verip; bu mamalardan alsak bizlere hiçbir zararı olmaz.

Bir Yorum Bırak