Yaşam

Niğde Belediyesi, Tır Simülasyonu ile Vatandaşı Trolledi

Gün geçmiyor ki güzel ülkemizde garip bir an daha yaşanmasın. Şimdi de Niğde Belediyesi, vatandaşlarını tır simülasyonu ile trolledi!

Bugün sosyal medyada dolaşırsak çok garip bir görsel gördüm. Görselde; Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ın boydan bir resmiyle birlikte bir yazı ve oldukça garip bir görüntü bulunuyor. Görselin en üst kısmında “VATANDAŞ İSTİYOR, BELEDİYE YAPIYOR. FARKINDA MISINIZ” diye yazıyor. Altında ise “Niğde’nin dört bir yanında şehri geleceğe taşıyacak yatırımlar devam ediyor” diye bir yazı yazıyor. Buraya kadar gayet normal gitmişler.  Ama bu yazının altında öyle bir görüntü var ki…

Görselin altındaki görüntü kanyon garajından alınmak yerine, bir simülasyon oyunu olan Euro Truck Simulator’dan alınmış. Görseli hazırlayan kişinin amacını bilemeyiz, belki de gerçekten böyle bir garaj var. Bunu da bilemeyiz. Ama bu görsel ile vatandaş bir güzel trollenmeye çalışılmış. Ee, insanlar bunu yer mi? Yemezler! Yerler mi lan acaba?

Ee, sen böyle bir görsel ayarlayıp, gidip otobüs duraklarına asarsan; millet de seni bi’ güzel yakalar. Komik mi? Komik.

Bir Yorum Bırak