Eleştiri Mobil

Mobil Cihazların Patladığı, Yangın Çıkardığı Bir Yıl

Mobil Cihazların Patladığı, Yangın Çıkardığı Bir Yıl

Mobil teknolojiye giden ilginin gün geçtikçe daha fazla artıyor. Artan ilgiyle birlikte mobil cihazlar patlamaya, yangın çıkarmaya başladı. Bu patlamalardan dolayı insanlar zarar görmeye başladı.

Gelişen teknolojiyle birlikte mobil cihazlar da daha fazla artmaya başladı. Önceden yılda bir kere çıkan telefon modelleri, artık 6 ayda bir çıkmaya başladı. İnsanlar daha mobil cihazlarını yeni almışken, daha keşfedememişken yeni telefon modeli çıkıyor. Hatta firmalar, farklı serilerde mobil cihazları aynı zaman içerisinde bile çıkarmaya başladı. A, b, c modelleri derken, ilerleyen zamanlarda AB43886 diye gidecek diye düşünüyorum. Zira o kadar çok telefon modeli çıkıyor ki, isim bulma konusunda sıkıntı çekmeye başladılar.

Patlayan telefonlar

Neyse, konumuz bu değil. Konumuz; 2016 yılının telefon patlamalarıyla geçmesi. İnternette birazcık arası olan bir insan bile bu durumu bilir. Hatta dünya kadar geyik yapıldı ve hala da yapılıyor. Yanlış hatırlamıyorsam; bu patlama durumu ilk olarak Samsung Galaxy Note 7 patlamaya başladı. Ama 1-2 kere değil, her yerde patlama haberleri duyuyorduk. Tabii bizim duyduklarımız sadece medyaya yansıyan haberler, yansımayanları düşünemiyorum.

Samsung Galaxy Note 7 Counter Strike

Samsung Galaxy Note 7 modelinin sürekli patlamasıyla birlikte firma kullanıcılardan telefonları geri istedi. Hatta bizim ülkemizle birlikte birçok ülkede telefon kullanıma yasaklandı. Ee, adamlar hakkı. Resmen cebimizde bomba taşıyoruz.

Sadece Samsung değil

Tamam, Samsung ile başladı. Ama sadece Samsung ile bitmedi. Yeni çıkan iPhone 7‘de de patlamalar olmuş. Patlamalar derken satış olarak değil, insanlara ve çevreye zarar veren patlamalardan bahsediyorum. Apple firması Samsung’un patlayan telefonu için bir dünya geyik yaptı. Ama Tim Cook abicim, sizin cihazda patlıyor. Dalga filan geçiyorsun, ama siz de mobil cihaz yerine bomba yapmışsınız.

299 dolara kitap mı olur?

Apple’ı severim, ama sadece teknolojilerini severim. Çünkü özellikle şu yılla birlikte insanlardan daha fazla nasıl para koparabiliriz durumuna girdiler. En son çıkardıkları bir şey vardı. Kitap mıdır, nedir? 299 dolar fiyat biçmişler. Ee, bu fiyat nedir? Hayvanlık, resmen hayvanlık. Apple fanboyu iseniz; kusura bakmayın. Ama gerçekler bunlar. Konu yine dağıldı, ama konu Apple’a gelince kendimi tutamıyorum.

Patlayan Samsung modelleri

Son zamanlarda medyada Samsung’un J5 modelinin de patladığını duydum. Tırsmadım değil, çünkü ben de J7 kullanıyorum. Bazı patlama haberlerini okudum. patlayan telefonlardan dolayı yanan otel mi dersiniz, havaya uçan araba mı… Ne kadar gerçek bilinmez. Ama telefonların geri toplatılması durumun ne kadar ciddi olduğunu gösteriyor.

Patlamıyorsa alın!

2016’nın bitmesine çok az kaldı. Bu yıl mobil cihaz patlamalarıyla geçti. Yeni çıkan mobil cihazları almak için biraz daha bekleyin. Bekleyin, eğer patlamıyorsa alın. Komik bir durum, evet. Ama yapacak bir şey yok. İnsanın içine bir kere kurt düşürdüler. Belki ileride mobil cihazların bir kenarına “Dikkat, patlayabilir!” diye yazmalılar. Çünkü durum böyle giderse, bu ibareye ihtiyaç olacak.

Bir Yorum Bırak