Oyun

“Knight Online Bırakılmaz, Sadece Ara Verilir”

Knight Online, hayat offline” sözünü duyar gibiyim. Evet öyle, Knight Online, ama hayat offline.

Çocukluğumu sömüren oyun: Knight Online. Kendisi ömrümü adeta sömürdü. Çocukluk yaram hala dinmedi.

Knight Online ile 12 yaşındayken tanıştım, yani bundan 12 yıl önce. Hay maşallah. Ulan o kadar olmuş mu? Vay be, yaşlandık bak.  O dönemler her yer internet kafe kaynıyordu. 2006-2007 yıllarından bahsediyorum. Of be, ne kaçardık okuldan. Ulan anılarım yine aklıma geldi.  Sırf internet kafeye gitmek için harçlıklarımızı kullanmazdık, aç kalırdık. Sonra okuldan kaçardık. Vay be… Size okıldan kaçma anılarımı da anlatmak isterdim. Ama onlar başka yazıya kalsın.

Neyse işte. O dönem Knight Online’ın en popüler olduğu zamanlardı. (İnternet kafeler sağ olsun.) Herkes Knight Online oynardı. Lanet bok oyuna ben de o dönem başladım. Keşke bir şey olsaydı da oynamasaydım. Allahsız, kitapsız oyun beni o an kendine esir etti. Hemen hesap açtım ve sunuculara girmeye çalıştım.

Pardon girmek mi dedim? Giremiyorduk ki ulan! Allahsız oyuna girmek saatlerimizi alıyordu. Sunucular doluymuş filan, ama premium alanlar girebiliyordu. Tıklardık, aşağıdaki connect butonu donana kadar beklerdik. Donmuyorsa tekrar denerdik. Ulan zaten 1 saat açtırıyorum, 30 dakikası oyuna girmeye çalışmakla geçiyor.

Girakon isimli bi’ sunucu vardı, ben orda başladım. Önceden level almak adeta işkenceydi. Of be, slot muhabbetlerini hiçbir şeye değişmem ağbi. Birlikte deneyim kasmak için ekipler kurulurdu, ekip sınırı 8 kişiydi. Ekibe yani party’e girmek için klasik bir mesajlaşma tarzı vardı: 

  • Sa aga
  • As
  • Aga pt’de yer var mı?
  • Yok agam full
  • Eyv iyi oyunlar

Ulan o slotlarda z1z1z1 yaparken ne muhabbetler dönüyordu. Ne dostlar, ne arkadaşlıklar edinmiştik. Ah be, ulan hala o muhabbetlerini özlüyorum. Allahsız, kitapsız bir oyunsun ama kitlen çok farklı.

Ben oyunu 12 yıldır oynuyorum, her seferinde bırakmaya çalıştım. Eşyalarımı sattım, hatta hesaplarımı bile sattım. Ama yok arkadaş, bir süre sonra tekrar başlıyorum. Bu bağımlılıktan kurtulamıyorum. Oyunu bırakıyorum, aradan biraz zaman geçiyor. Bu zaman belki aylar, belki de yıllar oluyor. Sonra yine başlıyorum. Allah’ım ne tür bir zottiriğim ben? 

Son 2 yılda 2 kere Knight Online’ı bıraktım ve tahmin edin şu an ne yapıyorum? Evet, evet. Doğru tahmin ettiniz. Allahsız kitapsız oyunu oynamaya tekrar başladım. 

Son 2 yılda önce Cypher isimli sunucuda oynayama başladım. Daha sonra arkadaşlarımın bırakmasıyla ben de oyunu bıraktım ve oyundan gelen bütün parayı spora harcadım. Sonra bir bok yedim ve tekrar oyuna başladım. Bu sefer de Pathos isimli sunucuda oynamaya başladım. Orayı da bıraktım ve oyundaki parayı borçlarımı kapatmak için kullandım. Şimdi ise Sirius’da oynuyorum. Neden? Çünkü zottirik bir insanım. Akıllara şu efsane laf geliyor, “Knight Online bırakılmaz, sadece ara verilir.

“Hil hil hil, kür kür kür”, “abi neden hil gelmiyor” ve daha nice kalıplaşmış kelimeler. Allahsız, kitapsız bu oyunu sevmiyorum. Ama hala oynuyorum. Hee bu arada, buy +1 rol dual. Şaka yapıyorum, şaka.

Bir Yorum Bırak