Günlük

Kişisel Blog’um 3 Yaşında!

Sonunda kişisel blog‘um 3. yaşına girmiş oldu. 3 yıl önce, Haziran 2016’da kişisel blog’umu yayına açmıştım. Aradan kocaman 3 yıl geçmiş. Vay be!

Bu yazıyı hazırlamadan önce “bugün yazmasam mı” diye düşündüm. Çünkü sarı kafam çok dolu. Aynı anda düşünmeye ve çözümlemeye çalıştığım o kadar şey var ki… Yaşım ilerledikçe sorunlarım daha çok artıyor. Acaba sorunları ben mi yaratıyorum, yoksa sorunlar yaşım ilerledikçe mi ortaya çıkıyor? Bilemiyorum Altan. Oh, içimizi de bi’ güzel döktük.

2016 Mayıs ayında her zamanki gibi kafamı bilgisayara gömmüş bir şekilde oyun oynuyordum. Birden kendi kendime “neden sadece kendime ait bir web sitesi açmıyorum” dedim. Aslında amacım teknoloji ve oyunlarla ilgili yazılar yazmaktı. Ama sonrasında bu fikri kişisel blog‘a çevirdim. Bence güzel de oldu.

Kişisel blog‘um kendimi rahatlıkla ifade edebildiğim yerlerden bir tanesi. Kişisel blog‘um adeta kendi kalem gibi. Burda istediğimi yapıp, istediğim şekilde davranabiliyorum. Korunaklı bölgem. İçimden nasıl geliyorsa öyle yazıyorum. Bazen hafif komik, bazen ciddi, bazense duygusal. İstediğim gibi. Yasak yok! Tek kural var, o tek kural da benim!

Çok iyi bir yazar olmadığımı biliyorum. Ee, kardeşim ne sandın? Gerçekçi olmak lazım tabii ki. Ama ben yazmayı seviyorum. Çünkü beni rahatlatıyor. Sanki içimdeki tüm kötü enerji çekilmiş gibi oluyor. Bak bunu yazarken aklıma animasyonlar geldi. Hani böyle animasyonlarda iyi birisinin kötü tarafı da olur ve bu kötü taraf ister istemez ortaya çıkar. Sonra bir makineyle o kötü tarafı süpürge misali söker alırlar. Heh işte! Ben de yazdığımda böyle hissediyorum. Çıplak ayakla toprağa basmak gibi bir şey. Bak bu örnekleme daha güzel oldu.

Dur bak sana ne anlatacağım. Çıkmadan son bir şey anlatacağım. Bekle 1 dakika daha.

Kişisel blog’um için domain ve hosting yenilemesi yaptım. Hazır yenileme yapmışken bir de SSL yapıştırayım dedim. Kurulum oldu, her şey tamam. Google Search Console için https olarak ekleme yapmam gerektiği söylendi. Ben de gidip yeni mülk olarak https://www.oarslan.com diye ekleme yaptım. Sonra gidip https://www.oarslan.com‘u sildim. “Ya arkadaşım niye siliyorsun şunu? SEO kaybettik oldu mu?! Gereksiz işler ya. Hayır, önce bi’ araştıralım, niye kaldırıyorsun kardeşim. Bak emekler çöpe gitti. Zaten SEO konusunda tek tük şeyler biliyorsun.” diye kendime bir kızdım. Tabii direkt böyle değil. Bayağı küfür vardı. Ama şimdi haksız mıyım? Böyle bir salaklığı niye yapar bi’ insan? Sonradan tekrar ekledim, ama olan oldu tabii. Lanet girsin! Siz siz olun, SSL aldığınızda daha önceki mülklerinizi silmeyin. Yoksa benim gibi ahanda böyle kalırsınız.

Yalnız ne farklı kutlama yazısı oldu. Ee, bizde ortam böyle. Bu arada şu yazının başından başlayıp sonuna kadar okuduğunuzda nasıl duygu değişikleri yaşadığımı fark edersiniz. Hail Kişisel Blog!

Bir Yorum Bırak