Günlük

Kişisel Blogum 2 Yaşında!

14 Haziran 2016’da kurduğum kişisel blogum 2 yaşına girdi! Gelin 14 Haziran 2016’dan bu zamana kadar neler yaptığıma ve artık neler yapacağıma birlikte bakalım.

Bu Zamana Kadar Neler Yaptım?

14 Haziran 2016’da  İzmir’de yaşıyordum. O dönemler içimde hep bir yazma isteği vardı. Zaten Tamindir.com üzerinde editörlük yapıyordum. Ama elbette kendi blogum olduğu için sadece benim kurallarıma göre hareket etmek daha rahat hissettiriyordu. Daha öncesinde birçok site açmıştım. Çocukluğumda, lise dönemlerimde… WordPress de biliyordum. Neden yapmayayım ki dedim kendi kendime. O gün kafama koydum ve alan adı aramaya başladım. Kendi ismimle olsun dedim, ama oguzhanarslan.com satın alınmıştı bile. Ben de Oarslan.com olsun dedim ve hemen satın aldım. Çalışmalara başladım, internetten ücretsiz WordPress temaları aradım. 3 gün boyunca araştırma yaptım ve istediğim temayı ücretsiz olarak buldum. Daha sonrasında bir sürü yazı hazırladım. İlk olarak haber yazıları yazmak istedim. İnternette izlediğim 2 video dikkatimi çekti. Bunları hemen yazıya döktüm ve videoları altına ekledim. Birisi GTA 5 vs. GTA, diğeri de Ubisoft’un Meşhur Bugları idi

Bir süre dikkatimi çeken haber yazılarından ilerledikten sonra eleştiri yazıları hazırlamak istedim. Hep dikkatimi çeken bir mevzu sokak hayvanları olmuştur. İçimdekileri dökmek istedim. Belki insanlara bunları anlatırsam bilinç yaratabilirim diye düşündüm. Başımdan geçenleri yazıya döktüm. Günlük yazdım; kitap incelemeleri, film incelemeleri yazdım; rehber yazıları yazdım; internette dikkatimi çeken videoları yazı ile sizlere paylaştım. Yazdım da yazdım. Ama bence çok az yazdım. Daha çok yazmalıydım, ara vermemeliydim ki bundan sonraki planımın bu yönde olmasını istiyorum.

Bundan Sonra Neler Olacak?

2. yıla girişimle birlikte blogumda birçok şey değişecek. İşe öncelikle logodan başlayacağım. İnternetteki free logo sitelerinden logomu hazırladım. Ama logoyu değiştireceğimi düşündüğüm için sitedeki renkleri ona göre düzenlemedim. Yeni logoyla birlikte site de değişime uğraşayacak.

Bundan sonraki süreçte sürekli olarak yeni yazılar hazırlayıp yayınlamak istiyorum. Şimdilik en azından haftada 1-2 yazı hazırlayıp yayına almak istiyorum. Genel olarak rehber yazıları göreceksiniz. Tabii ki arada bir de değerli bulduğum, sizlerle paylaşmak istediğim dikkat çekici haberler yazacağım. Tabii ki günlük yazılarını da es geçmeyeceğim.

Yıllardır yapmak istediğim ama bu türlü adım atamadığım postcast konusuna da el atmak istiyorum. Bu yıl bu şekilde içerikler de sunmak istiyorum. Şimdilik söylemek istediklerim bu kadar. Yeni yazılarda görüşmek üzere…

Bir Yorum Bırak