Günlük Yaşam

Kişisel Blogum 1 Yaşında!

Kişişel blogum bugünden itibaren 1. yılını doldurdu. Gelin 14 Haziran 2016’dan bugüne kadar neler olduğuna bakalım.

Aradan 1 yıl geçti, koca 1 yıl. Blogumla birlikte büyüyorum. Neredeyse aklıma gelen her şeyi kelimelere döktüm. Düşüncelerimi yazdım; bazen sinirli olduğumda, bazen de üzgün olduğumda yazdım; bazense bilgi amaçlı yazılar hazırladım.

Blog Yazma Fikri Nereden Geldi?

Aslında bu fikir aklımda hep vardı. Ortaokuldan beridir ücretsiz web adresleri alarak yazmaya çalıştım. İzmir’de Şehitler İlköğretim Okulu‘nda yan sınıftan bir arkadaşım vardı. Onunla birlikte denemediğimiz, girişmediğimiz fikir kalmadı. O dönem meşhur olan indirme sitelerinden açmıştık mesela. Ama kendi içeriğimizi oluşturamıyorduk, sağdan soldan araklıyorduk. Bu projelerin hepsi yok oldu.

Aradan yıllar geçti, gecemin gündüzümün bilgisayar oyunlarıyla geçtiği dönemler… Uğraşıcak, zamanımı harcayacak daha farklı şeyler yapmak istedim. Aklıma blog açmak geldi. Yazmak iyi gelir diye düşündüm. Belki de yalnızlıktan, konuşucak kimse olmamasından dolayı; bilmiyorum. Özgürce düşüncelerimi dökebileceğim bir yerin olması güzel fikir geldi. Fikrimi o an işleve koydum ve aynı gün kişisel blogumu aktif hale getirdim.

Neden Blogluyorum?

Bu konu başlığından yukarda da bahsettim. Kim düşüncelerini özgürce yazabileceği bir yer istemez ki? Ben de böyle olsun istedim. Rahatlıkla yazabileceğim bir yer… Hem öğretici, bilgilendirdiri hem de düşüncelerimin yer aldığı yazılar yazmak için blogluyorum.

Blogumda düşüncelerimin yer aldığı yazılarım bulunuyor. Bu da bu istediğimi gerçekleştirebildiğim anlamına geliyor. Bu hissi kesinlikle yaşamalısınız.

İlk blog yazılarımı test amaçlı olarak yazdım. İlk 4 yazımı haber olarak girdim. Piyasadaki oyun haberlerinden bulup kişisel bloguma girdim. Daha sonrasında eleştiri yazıları yazmaya başladım. Genel olarak hayvanlara yapılan zulümlerden bahsettim. Yaşadığım olayları bile anlattım. Kitap özetlerini hazırlamak istedim. Bu sayede bir sorumluluk edindim ve yazı hazırlamak için kitap okumaya başladım.

Bu şekilde koca bir yıl geçti. Yazmak çok güzel bir duygu. Sanki üzerimden koca bir yük kalkıyor gibi. Bir meditasyon şekli. Herkes yazmalı, yazdırmalı.

Bir Yorum Bırak