Spor

Kawhi Leonard, Artık Kararını Ver!

Kawhi Leonard hangi takımı seçecek?

Neredeyse bütün yıldız oyuncular oynayacakları takımları belirlediler. Ancak, Kawhi Leonard henüz kararını vermedi. Bütün NBA takipçileri hangi takımda oynacağını merak ediyor. Ver artık kararını Kawhi Leonard! Lütfen. Bıktık be!

NBA‘in 2018-2019 sezonu tamamlandı. Kawhi Leonard’ın önderliğindeki Toronto Raptors, 2018-2019 sezonunun NBA şampiyonu oldu. KL, inanılmaz bir performans sergiledi ve takımını finallere taşıdı. Daha sonra ise Golden State Warriors‘u devirerek şampiyon oldu. Kendilerini tebrik ediyorum.

Hadi be!

Şimdi gelelim esas konuya. Bildiğiniz gibi Kawhi Leonard şu anda serbest oyuncu konumunda yer alıyor. Oyuncuyu isteyen takımlar arasında Toronto Raptors, Los Angeles Clippers ve Los Angeles Lakers bulunuyor. Bir kısım Lakers’a yakın olduğunu, bir diğer kısım da Raptors’a yakın olduğunu söylüyor. Aslına bakarsanız herkes bir şeyler geveliyor. Bazıları Kawhi’ın Lakers ile çoktan anlaşma yaptığını, sadece prosedürleri işlemediklerini söylüyor. Sadece kafa bulanıklığı.

Free Agent dönemi açıldığı andan itibaren Kyrie Irving, Kevin Durant ve Klay Thompson gibi oyuncular yeni sözleşme imzalarken Kawhi Leonard şu anda karar vermek için evde dinleneceğini dile getirdi.

Ya kardeşim anladım, karar vermek için düşünmek istiyorsun da… Şu kararını ver artık. Yeter be. Hayır, Los Angeles Lakers için de kötü bir durum. Adamların bir yıldız oyuncu alacak kadar kontratları var. Geliyorsan gel, gelmiyorsan da gelme. Bu adamlar da bu duruma göre kendilerine bir an önce yol çizebilsinler.

Sabahları uyanır uyanmaz, daha elimi yüzümü yıkamadan önce telefonumu elime alıyorum. Neden biliyor musunuz? Çünkü Kawhi Leonard’ın karar verip vermediğini merak ediyorum. Instagram’daki bazı NBA sayfalarını takip ediyorum ve bu sayfaların bildirimlerini açık hale getirdim. Sebep? Çünkü Kawhi haberi görmek istiyorum. Lütfen Kawhi! Lütfen… ver artık şu kararını.

Kawhi Leonard için şu anda en olası taraf Los Angeles Lakers olduğu çok yüksek bir ihtimal olarak görünüyor. Böyle bir senaryoda LeBron James, Anthony Davis ve Kawhi Leonard aynı takımda yer alacak. Dolayısıyla NBA‘in gelmiş geçmiş en güçlü takımı haline gelebilirler. Ancak, bench için nasıl bir kadro oluşturacaklar, bu durumda oldukça merak ediliyor. Çünkü Kawhi Leonard’ın sözleşme tutarından dolayı Los Angeles Lakers, maaliyeti daha düşük olan genç veya veteran oyunculara yönlenecektir.

GÜNCELLEME

Kawhi Leonard, LA Clippers’ı geçti. Ayrıca Paul George’da Clippers’a takaslandı.

Bir Yorum Bırak