Günlük Yaşam

İzmir’de Kar Hasreti Sona Erdi – Günlük #3

Bugün İzmir‘e, yani yaşadığım yere kar yağdı. Uzun zamandır beklenen kar yağışıyla birlikte bütün İzmir beyaza büründü; insanlar sokaklar döküldü ve karın keyfini çıkardı.

10 yılı aşkın süredir İzmir’de yaşıyorum. Bu süre içerisinde İzmir’de en fazla 2 kere kar görmüşlüğüm vardır. Yağan karlarda en fazla 1-2 gün sokaklarda kalır. Bu nedenden dolayı da kar sevinç ve heyecanla karşılanır.

Sabah 9’da uyandım.  Arayan olmuş mu; mesaj, e-mail veya bildirim gelmiş mi diye kontrol etmek için hemen telefonumu elime aldım. Instagram’a göz gezdirirken karın yağışının bulunduğu görüntüler gördüm. İlk tepkim “hadi lan” oldu. Yataktan fırlayıp hemen cama koştum. Dışarı baktığımda her tarafın bembeyaz olduğunu gördüm. Ayrıca hala kar yağmaya devam ediyordu. Hem de lapa lapa.

İzmir’de yaşayan insanlar pek sık kar yağışı görmedikleri için normalden daha mutlu oldular. Zaten sosyal medya karlı görüntülerle doldu taştı. Dışarı çıkıp kar topu oynayanlar bile gördüm. Hatta “Kar Topu Festivali” diye bir etkinlik dahi gördüm. Ne kadar mutlu oldukları siz düşünün.

Peki ben? Ben mutlu olmadım. Dışarıda kar görünce tabii ki heyecanlandım. Ama mutluluktan havaya uçtuğumu da söyleyemem. Kış insanı asla olamadım, ben sıcak adamıyım. Lahana modası derler ya hani, hah işte, ben o moda girmeyi sevmiyorum. Ama tabii ki tüm İzmir’in beyazlıklar içinde olmasına da memnun oldum.

Bir Yorum Bırak