Oyun

Fallout 76’ya Ne Yaptınız? (Bethesda E3)

Electronic Entertainment Expo 2018 heyecanı geçtiğimiz gün bitti. Bu yazıda Bethesda‘nın yaptığı E3 2018 konferansı ve Fallout 76 üzerine bir şeyler söylemek istiyorum.

Bethesda‘nın E3 2018 konferansının pek istediğim gibi geçmediğini söylemek istiyorum. Evet, güzel oyunların duyurusunu yaptılar, ama sadece duyuru yaptılar. Duyuru yaptıkları yeni oyunlar hakkında hiçbir şey göremedik.

Doom Ethernal‘u duyurdular, oyunla alakalı 5 saniyelik bir video gördük. Videoda sadece oyunun logosu gözüktü. Oynanış videosunu geçtim, normal bir video bile göremedik. Starfield duyurdular,  yine video yok. The Elder Scrolls VI‘yı duyurdular, büyük salon ayağa kalktı. Ama yine hüsran, sadece logoyu gösterdiler. Yine hiçbir video göremedik. Biz oyun görmek istiyoruz. Yaptıklarınızı gösterin bize.

Gelelim Fallout 76’ya… Fallout 76 nasıl duyurulmuştu, hatırlıyor musunuz? Twitter hesapları üzerinden Fallout oyunlarında sıkça gördüğümüz “Please Stand By” yazılı bir görsel paylaşmışlardı. Aha dedik, yeni Fallout oyunu duyurulacak. Öyle de oldu, 1 gün sonra oyunu duyurdular. Bir de kısa bir video yayınladılar. Tamam dedik, E3’de kesinlikle güzel şeyler göreceğiz. E3 geldi, Fallout 76’nun sırası geldi. Ama ne öğrenelim, oyun tamamıyla online olmuş.

Oyundaki bütün karakterler gerçek oyunculardan oluşacakmış. İstersek bu oyuncularla düşman olabilir, istersek de omuz omuza oyunu oynacakmışız. Ekiple birlikte kendi merkezimizi oluşturabilecekmişiz. Ee siz Fallout 76 yapayım derken GTA 5 Online yapmışsınız! Şu aşağıdaki videoya baktıkça sinirleniyorum. Lanet olsun Bethesda sana!

Yukarda belirttiğim özellikler güzel gibi gözükebilir. Evet, eğlenceli de olabilir. Devir online devri de olabilir. Ama Fallout 76’da neden bunu yapıyorsunuz. Oyun zaten çok satacak. Birkaç tane adam gibi hikayeli shooter oyunu var. Neden siz de online’a yöneliyorsunuz. Ayrı bir mod çıkar, yap istediğini. Hikayemiz bize kalsın.

Geliştirici ekip “İsterseniz oyunu tek başınıza oynayabilirsiniz. Ama haritada başka oyuncuların da olacağını unutmayın. Bu hareketiniz oyundaki durumunuzu zorlaştırabilir.” gibi garip bir söylemde bulunuyor.

Fallout 76 için ne kadar sitem etsem de oyunu alacağım tabii ki. Ama keşke bunu yapmasaydınız be Bethesda. Keşke…

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fallout 76’nın tamamıyla online olması sizce güzel bir şey mi?

Bir Yorum Bırak