Eleştiri İnternet Kültür Sanat

Dizi Önerisi: Invincible

Amazon Prime, Invincible

Dünya’nın en güçlü adamının oğlu olduğunuzu düşünün! Tek istediğiniz onun gibi olmak, onun gibi güçlü olmak!

Selamlar dostlar! Ben geldim, ben. Hem de muhteşem bir dizi önerisiyle geldim. Önereceğim dizi Amazon Prime Video üzerinde. Bu günlerde Amazon Prime Video adını duyunca diziyi izlemeden bile istemeden kalite kokusu alıyorum.

Dizimizin adı Invincible ve kendisi bir çizgi roman dizisi. Invincible, aslında bir çizgi roman, kendisi The Walking Dead‘in yaratıcısı Robert Kirkman tarafından yazıldı. İlk olarak çizgi roman olarak çıkış yapan Invincible, 2003 ile 2018 yılları arasında yayın hayatını sürdürdü. Amazon Prime’da yayınlanan çizgi roman dizimizin yapımında da Robert Kirkman’ın aktif rol aldığını söyleyebilirim.

Kısaca Hikaye

Gelelim Invincible’ın içeriğine. Invincible’da 17 yaşında Mark Grayson‘ın hikayesini tanıklık ediyoruz. Mark Grayson, dünyanın en güçlü adamı olan Omni-Man‘in oğlu. Omni-Man, tıpkı Superman gibi başka bir galaksiden gelen bir uzaylı. Omni-Man, burada kendi yaşamını kurup oğlu Mark Grayson’u dünyaya getiriyor. Mark Grayson, babasının genlerini taşıdığı için onun gibi güçlü oluyor elbette. Ama güçlerini kazanma durumu,ergenlikle bağlantılı olduğu için güçleri daha sonra ortaya çıkıyor. Başta normal bir insan olan Grayson, süper güçleri kazandıktan sonra Invincible haline geliyor ve babasının karanlık tarafına şahitlik ediyor.

Invincible: Mark Grayson

Bütün Galaksi Var

Hikayeyi az çok dinlediniz, gelelim bazı noktalara. Invincible, kadrosu yıldızlar geçidi gibi. Seslendirme kadrosu içerisinde The Walking Dead’den tanıdığımız Glenn’i canlandıran Steven Yeun, J.K. Simmons, Sandra Oh ve Gillian Jacobs gibi isimler yer alıyor. Ana karakterim Invincible’ı Steven Yeun seslendiriyor, Omni-Man’i ise J.K. Simmons.

Klasik Bir Süper Kahraman Dizisi Mi?

Evet, Invincible klasik bir süper kahraman dizisi. Ama açıkcası içerik olarak diğer süper kahraman filmlerinden hiçbir eksiği yok. Dizide bolca süper kahraman yer alıyor ve tabii ki kötü amaçlara sahip güçlü karakterler de yer alıyor. Diğer galaksilerden gelen, işgalci yaratıklar, çılgın savaşlar ve daha niceleri. Her şey var, ama hiç eksiği yok.

Invincible’da bolca vahşet var. Adeta kan gövdeyi götürüyor. Parçalanan vücutlar, havaya uçan insanlar… Eğer böyle şeylerden rahatsız oluyorsanız kesinlikle izlemenizi tavsiye etmem. Ama açıkcası benim hoşuma gitti.

Invincible: Kan, Vahşet

Invincible’ın toplam 8 bölümü bulunuyor ve bölümler ortalama 45-50 dakika uzunluğunda. Henüz tek sezon olan yapımın 2. ve 3. sezon onayı da geçtiğimiz aylarda alındı. 2. sezonun da 2022’de çıkarılacağı söyleniyor.

Minik Yorumlar

Invincible’ı ortalama bir hafta içinde bitirdim. Sindire sindire, doya doya izlemek istedim. Dizi asla sıkmadı ve bir anlığına bile olsa beni esnetmedi. Dizi gayet akıcı ve bir o kadar da aksiyon dolu. Bazen izlerken daha sonunu görmeden sonunu tahmin edersiniz ya, heh bu dizi öyle değil. Sonunu tahmin etmeniz çok zor. Ama muhteşem bir finalinin olduğunu şimdiden söyleyebilirim. Sıkılıyor ve izleyecek dizi arıyorsanız Invincible’a şans vermenizi tavsiye ediyorum. İzledikten sonra “şimdiye kadar neden izlemedim” diye kendinize kızacaksınız.

Bir Yorum Bırak