Günlük Yaşam

Daha Zinde ve Daha Sağlıklı Hayat – Günlük #2

Daha Zinde ve Daha Sağlıklı Yaşam

Haftalık olarak günlükler yazacağım diye sizlere söz verdik. Ama sözümüzü tutamadık. Bu yazı dizisi hep sarktı. Her neyse. Gelelim ana konumuza.

İlk yazdığım günlükten itibaren aradan 3 hafta geçti. Peki, bu 3 haftalık neler yaptım? Neler değişti? Daha bunun gibi birçok soruya bu yazıda cevap vermek istiyorum.

İlk yazımda da bahsettiğim gibi; günde 3 litre su tüketerek, sağlıklı beslenerek ve spor yaparak kendime bir program hazırlamışım. Bu programa şu ana kadar sadık kaldım.

İlk hafta çok fazla bir değişiklik yaşamadım. Ama ikinci hafta bir şeylerin değişmeye başladığını açık açık gördüm. Artık daha zinde bir hale gelmeye başladım. 30 dakikalık yürüyüşle birlikte yorulan insan yok oldu sanki. Programa başlamadan çok önce tempolu koşular yapardım. Ama hemen yorulurdum. Artık böyle bir durum söz konusu dahi değil.

Sağlıklı yiyeceklerin etkisi çok büyük oldu.

Sağlıklı yiyecekler… Böyle dediğime bakmayın. Hayatımdan sadece yağı, beyaz ekmeği, şekeri ve sağlıksız içecekleri çıkardım. Abur cuburlar yerine daha fazla mevye ve sebze tüketiyorum.

En çok etkiyi burda elde ettiğimi söyleyebilirim. Sanki organlarım “oh be abi” der gibi oldu. Yağlı bir şey tüketir tüketmez, vücudumunda sivilceler çıkmaya başlar. Ama artık çıkmıyor. Hatta geçmeyecek sandığım lekeler bile yok oldu. Saçlarımın görünüşü değişti. Önceden solgun bir halde olan saçlarım, sanki artık daha canlı gibi.  Açıkcası artık daha güzel görünüyorum.

ve SPOR…

3.5 haftadır düzenli olarak spor yapıyorum ve şu ana kadar hiç aksatmadan devam ettim. İlk haftayla beraber halime çok üzülmüştüm. Ama zaman geçtikçe daha iyi bir hale geldim. O kocaman göbeğim gittikçe küçüldü.

Artık kendimi daha zinde ve daha güçlü hissediyorum. Daha rahat uyuyorum ve daha rahat uyanıyorum. O sinir edici sırt ağrılarından kurtuldum. En çok da bu sevindiriyor.

Bu programa bu şekilde son hızla devam edeceğim. Aksatmak veya cazmak yok. Arada da sizinle farklılıkları paylaşacağım. Bakalım nereye kadar gideceğiz. TAKİPTE KALIN!

Bir Yorum Bırak