Yaşam

Cinsel İstismara Uğrayan 11 Yaşındaki Çocuğun Doğum Yapması

 

11 yaşındaki kız çocuğu lan! 11 yaşında! Karın ağrısıyla doktora gidiyor ama hamile olduğu anlaşılıyor. Haysiyetsizler!

Dün internette gezerken çok garip bir haber gördüm. Başlıkta “Diyarbakır’da 11 Yaşındaki Kız Çocuğu Doğum Yaptı” diye yazıyordu. Hit amacıyla yapılan yalan haberlerden birisidir diye düşündüm. Merak ettim, habere baktım. Yazılı bir haber değil de, videolu bir habermiş.

Videoyu görünce yalan olma düşüncesi aklımdan uçtu gitti. Şaşırdım, ağzım açık kaldı bir süre. Dişlerimi sıktım, sinirlendim. “Böyle bir şey nasıl olabilir lan!” dedim. Uzun bir süre çok içimden çok ağır küfürler ettim. Kelimeler yetersiz.

Olay Diyarbakır’da olmuş. 11 yaşındaki kız çocuğu annesiyle birlikte karın ağrısı nedeniyle hastaneye gidiyorlar. Hastanede 11 yaşındaki çocuğun 37 aylık hamile olduğu anlaşılıyor ve 11 yaşındaki çocuk orada doğum yapıyor. Çocuk alınıyor, istimarı yapan şerefsiz için arama başlatılıyor.

Ülkemizde cinsel istismar gün geçtikçe daha fazla artıyor. Ama yukardakiler bu duruma kesin çözüm getirmek için çalışmak yerine saçma saçma hareketlerde bulunuyor. Daha geçtiğimizde ayda tecavüz meşrulaştırılmaya çalışılmıştı. Hatırlamak bile istemiyorum, adi şerefsizler! Bu konuda bizlerin bir şeyler yapması gerekiyor.

Bir Yorum Bırak