Yaşam

Birazcık Sevgiden Sonra Beni Her Şeyden Koruyan Sokak Köpeği

Birazcık Sevgiden Sonra Beni Her Şeyden Koruyan Sokak Köpeği

 

Ev bulma ve taşıma telaşı derken uzun zamandır bir şeyler yazamıyordum. Ama geçtiğimiz günlerde başımdan geçen bir olay yazmamı sağladı.

Evin eksiklerini gidermek için dostumla birlikte öğleden sonra dışarı çıkmıştık. İzmir‘in yakıcı sıcağında mümkün olduğunda hızla gitmek için dolmuş otobüs demeden durakta bekledik. İzmir-Mersinli durağında beklerken çevrede köpekler ve kediler vardı.

Özellikle sokak hayvanlarına karşı daha sevgi dolu olmaya çalıştığımı birçok yazımda belirtmeye çalışmıştım. Durağın az ilerisinde gölge bir yerde yatan köpek vardı. Tahminen 1-2 yaşlarında gayet sağlıklı bir sokak köpeği. Onu yanıma çağırmaya çalıştım. Birkaç kere bunu denedim ve sonunda başını çevirip yanıma geldi. Hemen başını okşadım. Onunla konuşmaya çalıştım.

Bir süre sonra bacaklarımın önüne oturdu ve o sokak köpeği görünümünden tam bir aile köpeğine dönüştü. O kadar güzel oldu ki. Çok mutlu bir hale geldi.

Bir süre sonra yanımdan benden yaşça çok büyük bir kadın geçti. Geçerken de hafiften omuzu bana çarptı.  Yanımdaki köpek hemen ayağı kalktı ve kadına bağırmaya başladı. Ben onu sakinleştirip yanıma çağırana kadar buna devam etti ve sonra yanıma gelip oturdu.

Her zaman hayvanların insanlardan daha iyi dostlar olduğunu söyleyip durmuşumdur. İnsanoğluna ne verirseniz verin; doymak bilmez ve en sonunda sırtınızdan vurur. O köpeği ise sadece 1-2 kere okşadım. O benden hiçbir şey istemedi. Sadece birazcık sevgi.

Bu sıcak günlerde sokak hayvanları için kapımızın önüne bir takap su koyalım. Onlar bizlerin yüzünden bu haldeler. En azından yaşadıkları zulümü birazcık olsun giderelim.

Sokak hayvanları için yazdığım diğer yazılarıma aşağıdan göz atabilirsiniz.

Sokak Hayvanlarına Neden Eziyet Ediyoruz?

3 Kez Ameliyat Olan Küçük Kedicik

Sadece 1 Lira ile Sokak Hayvanlarını Nasıl Besleyebiliriz?

Yürüyerek Sokak Hayvanlarına Yardım Etmemizi Sağlayan Uygulama: ResQwalk

Bir Yorum Bırak