Kültür Sanat

Barış Manço ve Cem Karaca – Uzun İnce Bir Yoldayım

İki güzel, ölümsüz adam ve ölümsüz bir eser ve onlara eşlik eden iki muhteşem grup… Daha ne söylenebilir ki? Kelimeler bile yetmiyor. Huzurla uyuyun güzel adamlar.

Bir tarafta Barış abimiz, diğer tarafta da Cem abimiz. İkisini de çok özledik. Keşke burada olsalar, keşke hala o güzel sesleriyle, o güzel sözleriyle, akıl dolu hareketleriyle yanımızda olsalar. Onlarsız hayat hiç güzel değil.

Çocukluğumda televizyonda Barış Manço şarkıları çalardı. Koşa koşa televizyona gider, Barış Manço’yu görünce büyük heyecan duyardım. Cem Karaca’yı da en az Barış Manço kadar çok severdim. Resimdeki Gözyaşları, Namus Belası, Zeyno ve Bu Son Olsun gibi daha birçok efsane parçasıyla aklıma kazınmıştı.  Çocukluğumda bu iki insanı kardeş sanardım. Aynı kandan olmasalar bile, kardeş gibi gelirlerdi. Sonradan öğrendim ki; aralarında iki kardeş kadar sevgi ve saygı varmış. İyi ki çocukluğumu bu iki insanın şarkıları dinleyerek, onları severek geçirmişim. Bu yüzden aileme sonsuz teşekkür borçluyum.

Geçtiğimizde günlerde Barış abimizin doğum günüydü, 2 Ocak. Ben o günü Barış Manço şarkılarıyla geçirdim. Önümüzdeki Şubat ayında da hem Cem abimizin hem de Barış abimizin ölüm yıl dönümü. Kara Şubat gibi olmuş, ne dersiniz?

Sizlere Barış Manço ve Cem Karaca’nın birlikte söylediği şarkıyı sizlere armağan etmek istedim. İki güzel, ölümsüz adam ve ölümsüz bir eser ve onlara eşlik eden iki muhteşem grup…İnsanı adeta başka yerlere götürüyor. Sizde de farklı etkiler yaratağını düşünüyorum. Dinleyin, bilmeyenler varsa; paylaşın. Bu anıdan mahrum kalmasınlar.

 

Bir Yorum Bırak