Yaşam

Bacakları ve Kuyruğu Kesilen Yavru Köpek Yaşamını Yitirdi

Yine bir vahşet, yine bir cinayet. Sakarya Sapanca’da bacakları ve kuyruğu kesilmiş olarak bulunan yavru köpek yapılan ameliyata dayanamadı. Yavru köpek verdiği mücadeleyi kaybetti.

Hayvanları beslemek için ormanlık alana giden hayvanseverler 13 Haziran’da dört bacağı ve kuyruğu kesilmiş yavru bir köpek buldular. Hayvanseverler kanlar içindeki yavru köpeği en yakın veterinere götürdüler. Acil müdahaleyi yapan veteriner hekim, daha kapsamlı müdahale için yavruyu İstanbul Ataşehir’deki hayvan hastanesine yönlendirdi.

Yavru köpeğe hemen muayene yapıldı. İlaçlarla ağrıları azaltılmaya çalışıldı Başarılı da olundu, yavru köpek yemek yemeye başladı. Minik yavrunun yaşamını daha rahat devam ettirebilmesi için protez bacak takılması kararı alındı. Protez bacak için ameliyata alınan yavru köpeğin minik vücudu ameliyata dayanamadı. Minik yavru yaşamını yitirdi.

Cümeyi söylerken içim ürperiyor ama yavru bir köeğin bacaklarını ve kuyruğunu nasıl bir cani kesebilir. O şekilde çöp gibi nasıl atabilir? Nasıl bu kadar vicdansız, insafsız olabiliyorsunuz? Nasıl başarabiliyorsunuz bunu? Gerçekten aklım almıyor. O minik yavru acıdan nasıl bağırmıştır, nasıl haykırmıştır kim bilir.

Her gün hayvan cinayetleriyle uyanıyoruz. Ne zaman bitecek bunlar, ne zaman son bulacak? Minik yavru kedilere tecavüz edildiğini unutmadınız, değil mi?

Hani müslümandık ulan biz! Yok, sadece lafa gelince müslümanız. Sokaklarda ben namaz kılıyorum, ben müslümanım diye göstere göstere geziyorsunuz. Küçük bir elektriklenmede din elden gidiyor diye zırlıyorsunuz. Ama konu hayvan tecavüzleri, katliamlarına gelince sesinizi çıkarmıyorsunuz. Bu ülkede çocuk, kadın tecavüzlerinde bile tecavüze uğrayan tarafı suçlayan bir ülkeyiz biz. Ne beklenir ki zaten?!

Yapanlar hala sokaklarla elllerini kollarını sallayarak geziyor. Yakalansa da ne olacak ki? Tekrar sokağa salınacaklar.

Bazen aranızda nefes almakta zorlanıyorum. Allah hepinizin belasını versin!

Bir Yorum Bırak