Kültür Sanat

Baby Driver – Fast and Furious da Neymiş

Ülkemizde “Tam Gaz” ismiyle vizyona giren Baby Driver’ı geç de olsa izledim. Filmi çok beğendim, müzikleriyle adeta aklımı aldı.

Ülkemizde 30 Haziran‘da vizyona giren Baby Driver, yani bizdeki adıyla “Tam Gaz” aldığı puanlarla nefeslerimizi kesti. 8 puanın üzerinde bir ortalama olan Baby Driver’ı sonunda izleyebildim. Ama keşke daha önce izleseymişim.

Filmin yönetmenlik koltuğunda Edgar Wright yer almış. Edgar Wright’ın kendine has tarzı filmi bambaşka bir boyuta getirmiş. Yönettiği filmleri komediyle harmanlayan Edgar Wright, yine muhteşem bir iş yaratmış. Edgar Wright’ın yönettiği bir diğer film olan Shaun of the Dead’i de izlemenizi şiddetle öneriyorum.

Baby Driver, genel olarak müzikal bir film. Filmin neredeyse her anı müziklerle süslenmiş. Müzikteki ritimler hissettirilmiş. İstemeden ritim tutttum. Müziklerle aranız iyiyse bu film tam size göre. Bu arada filmde Queen’in çok güzel bir şarkısı yer alıyor. Sevenlere duyrulur.

Filmin aksiyonu en üst seviyeye çıkarılmış. Bir taraftan eğlenirken diğer taraftan da kaçış sahneleriyle aksiyonu sonuna kadar deneyimliyoruz..

Filmindeki oyunculuklar da üst seviyede, Jamie Foxx ve Kevin Spacey filme farklı tat katmış. Ana karakteri canlandıran Ansel Elgort’un oyunculuğu da oldukça iyi.

Filmde tabii ki hoşuma gitmeyen noktalar var, ama bu noktalar çokta önemli değil. Filmin akıcılığını asla bozmuyor.

Kısacası Baby Driver filmini beğendim. Beyaz perdeden kalkmadan kesinlikle izleyin. Kaçırmayın.

Bir Yorum Bırak