İnternet

Atatürk Havalimanı Saldırısını Call of Duty’e Yönelttiler

Geçtiğimiz günlerde Atatürk Havalimanı‘nda yapılan saldırıyı fırsata çevirmek için bazı medya kuruluşları bu olayın suçunu Call of Duty: Modern Warfare 2‘ye attılar.

Geçen günlerde Atatürk Havalimanı’na yapılan saldırı hepimizi yerinden oynattı. Yapılan kalleşçe saldırıda birçok ölü ve yaralı bulunuyor. Bu olay bizleri çok üzmüşken; bazı medya kuruluşları bu olayı fırsata çevirmeye çalışmışlar. Oluşan her olayda oyunları suçlayarak hem bu olayları fırsatı çevirmeyi başaran hem de bizleri salak yerine koymayı başaran medya kuruluşları yine boş durmamışlar.

Hatırlayacağınız üzere Call of Duty: Modern Warfare 2’de bir görevde baş düşmanımız Makarov ile birlikte bir havalimanına saldırı düzenliyorduk ve saldırıyı Amerika’nın üzerine atıyorduk ve bu sayede 3. Dünya Savaşı’nı yaratıyorduk. Cumhuriyet Gazetesi, saldırının bu oyundan tasarlandığını öne sürüyor.

Cumhuriyet Gazetesi

Söz konusu oyunun bu alçak saldırıyla alakası olmamakla birlikte, medyanın sırf reyting üzerine yaptığı bir fırsattan ibarettir. Biz oyuncular zaten böyle durumları çok yaşadık. Ama bu kadar üzücü bir saldırıdan sonra sırf reyting uğruna böyle fırsatlar yaratılmaya çalışılması bizleri çok üzüyor. Sırf Cumhuriyet Gazetesi’yle sınırlı da değil, birçok medya kuruluşu bir şekilde bu durumu fırsata çevirmeye çalışarak Call of Duty’i hedef haline getirdi.

Söz konusu haberi buradan okuyabilirsiniz.

Bir Yorum Bırak