Günlük Yaşam

30 Gün Boyunca Spor Yapmaya Karar Verdim

30 gün boyunca hiç durmadan spor yapmaya karar verdim. Spor yaptığım her gün #30günspor etiketiyle spor salonundan görüntü paylaşacağım.

Bir şeyi düzene oturtmak gerçekten çok zor. O işi sürekli gerçekleştirmeye çalışmak için bir hayli gayret etmek gerekiyor. Mesela erken uyumayı ele alalım. Her gün kendi kendime düşünüyorum, “bugün 12 olmadan uyuyacağım” diyorum. Ama olmuyor. Saat 12’yi geçiyor, “biraz daha uyanık kalabilirim” diyorum. Saat 1 oluyor, 2 oluyor ve “artık uyumalıyım” diyorum. O saat bazen daha ilerilere de gidebiliyor. Sabah 8 gibi uyandığım için erkenden uyuyup güzel bir uyku çekmek istiyorum. Ama bu pek mümkün oluyor.

Diğer bir konu ise “spor yapmak“! Yaklaşık 4 aydır spor yapıyorum. İlk 2 ayım gayet düzenli bir şekilde geçti. Ama taşındıktan sonra bir türlü düzene oturtmadım. Aradan bir süre geçtikten sonra devam ettim, ama bu devam süreci oldukça sancılı geçti. 1 gün gidip 2 gün gitmedim, 1 hafta gidip 3 hafta gitmedim.

En azından bunu düzene sokabilmek için bir şeyler istiyorum. Ta ki bir videoyla karşılaşana kadar. Bir Youtuber olan Orkun Işıtmak‘ın videosundan ilham aldım. Orkun Işıtmak videoyu çekmeden önce Instagram hesabı üzerinden spor yaparken çektiği günlük görüntüleri paylaşmıştı. Aradan bir ay geçtikten sonra “30 Gün Öküz Gibi Spor Yapmak” isimli bir video paylaştı ve sonuç gerçekten etkileyiciydi. Azmine gerçekten hayran kaldım.

Videoyu gördükten sonra ben de bu olayı yapmak istedim. Her gün Instagram üzerinden günlük hikaye paylaşıp bu şekilde motive edebilirdim kendimi. #30günspor diye bir hashtag seçtim ve bu hashtag ile her gün spor anında günlük hikaye paylaşmaya karar verdim. 2 Ocak 2018’de durumu açıklayan birkaç hikaye gönderisi paylaştım ve #30günspor maratonunu başlattım.

Bu süreç içerisinde sadece spor yapmayacağım, ayrıca sağlıklı da beslenmeye çalışayacağım. Farklı tarifler ve diyetler uygulayacağım. Sporcu besinlerini de takviye olarak kullanarak sonuçlarını paylaşacağım.

Spor yaptığım her gün #30günspor etiketiyle spor salonundan götüntü paylaşacağım. Bu şekilde sporu zorunlu bir haline getirebileceğimi ve motive olabileceğimi düşünüyorum. Sonuçları takip etmek için aşağıdaki Instagram sembolüne tıklayabilir veya @oguztralya tıklayarak hesabıma gidebilirsiniz.

instagram

Bir Yorum Bırak