Günlük Yaşam

Çok Sevmek

 

Karşılıksız sevilir mi? Hem de çok. Delicesine, durmadan, tükenmeden sevilir mi? 

 

Bütün seven dostlar, bu yazımda sizinle bi’ kadına karşı hissettiğim duygularımı paylaşmak istiyorum.

Bir kadın var, hareketlerini hayranlıkla izlediğim bir kadın. Bütün yüz hatlarını ezbere bildiğim halde, sanki onu ilk defa görüyormuş gibi hissettiğim bir kadın. Bu kadını anlatmaya kelimelere sığmaz be dostlar. O kadar büyüleyici ki… İçimdeki bütün karanlığı yok ediyor bu kadın. Sanki dünya onun için var olmuş gibi, dünyadaki tek kadın gibi.

Bu kadının bi’ gözleri var be dostlar, anlatmaya kelimeler yetmez. Ya saçları, bir teli için dünyayı bile yakarım. Bu güzel kadının adını her zikredişimde içimde kelebekler uçuşuyor sanki. Adının ne kadar güzel olduğunu anlamışsınızdır. Bu kadının sesi o kadar güzel ki, onu dinlerken cennette gibi hissediyorum. Çok farklı be dostlar, çok farklı.

Birisini çok sevmek gerçekten çok farklı bir his. Ama benim hissetiklerim bambaşka. Onu düşünürken bile sanki atmosfer yok oluyor gibi. Bütün kötü şeyleri unutuyorum, aklımda o varken kötü şey düşünmek mümkün mü? Bazen o kadar çok seviyorum ki bütün güzel sözlerin onun güzelliğinin yanında değeri bile kalmıyor. Sanki güzel olan tek şey o gibi hissediyorum.

Onu zaten içimde yaşatıyorum, ama onun yüzünü görmeden, sesini duymadan yapamıyorum. İnsanlara karşı soğuk ve ters olan ben, onu hissettiğimde bebek gibi oluyorum. Sırf o birazcık gülsün diye bütün şebeklikleri yapabilirim. Çünkü onun bir gülüşü benim hayat enerjimi oluşturuyor. Onun o güzel yüzü gülmediğinde hasta olacak gibi hissediyorum be dostlar. Dayanamıyorum.

Onu anlatmak için kitaplar bile yazabilirim. Benim hayatımın kadını o. Ona kitaplar bile dayanmaz be.

22 yaşında genç bir adamım. Hayatıma belki de başka insanlar girecek. Ama hiçbirini bu güzel kadın kadar sevemem. Onun varlığını hissetmek bile güzel be. Onu bu kadar çok sevmek, onun için her şeyi yapabilecek olduğumu bilmek o kadar güzel ki. Yazmayı bitirmek istiyorum, ama duramıyorum. Onu çok seviyorum. Bu güzel kadını ne kadar çok sevdiğimi herkesin okumasını istiyorum.

Seven adam iyi kalpli oluyor galiba. Evet, ailem beni iyi yetiştirdi. Ama ben böyle güzel kalpli değildim. Ters birisiydim, konuşmasını bilmezdim. Bu kadın beni değiştirdi.

Bu güzel kadın için ne kadar çok ağladımı bilemezsiniz. O kadar çok ki. Ama olsun, gerekirse daha çok ağlarım. Yeter ki onu sevmeme izin versin. Yeter ki o güzel gözlerini benden esirgemesin.

Onu rüyalarımda görüyorum. Dostlar hiç bir rüyayı hissettiğiniz oldu mu? Ben onu rüyamda görürken adeta gerçekten de hissediyorum. Kalbim çok hızlı atıyor, midemden yukarı doğru sanki sıcak şeyler çıkıyor gibi. Heyecanlanıyorum be dostlar. İyi ki onu bu kadar çok seviyorum, iyi ki onsuz yapamıyorum ve iyi ki var. O beni sevmese bile ben onu hayatımın sonuna kadar seveceğim.

Bu yazıyı yayımladıktan 1 hafta sonrası bizim tanıştığımız gün, biliyor musunuz?

Hiç böyle duygularımı sonuna kadar yazdığım bir yazım olmamıştı. Bu kadın bana neler yaptıyor görün.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.